Projektai

Jubiliejiniai Užupio gimnazijos integruoto projekto ,,Epochų ratu“ metai

Integruotas projektas ,,Epochų ratu. Barokas“  gimnazijoje prasidės sausio 28 dieną. Projektas organizuojamas jau penktus metus. Kiekvienais metais veikla praplečiama naujomis idėjomis. Šiais metais, be temos pristatymo, knygos puslapių, filmuko kūrimo ir viktorinos, mokiniai išbandys jėgas kurdami stalo žaidimą, meninę nuotrauką ir barokinę rekonstrukciją.

Pasiruošimas projektui prasidėjo dar spalio mėnesį. Metodinėje taryboje buvo aptartas veiklos projektas ir pristatytas mokytojams. Lapkričio mėnesį mokiniai ištraukė temas. Visi mokytojai taip pat uoliai ruošėsi projekto pradžiai: klausė paskaitų apie baroką, kurias pravedė mokytojai R. Ramanauskas, D. Samuilienė, N. Žylienė ir L. Namajuškienė. Vėliau vedė savo dalyko pamokas, skirtas baroko epochai, pasiskirstė veiklos sritis ir pravedė pirmąsias konsultacijas pagal organizuojamas veiklas. Šis projektas suvienija mūsų bendruomenę kūrybiškai, partneriškai veiklai, sudaro galimybes bendradarbiauti, ugdytis kitokiose erdvėse, suvokti epochą kaip visumą. Kūrybinės sėkmės, gerų emocijų ir pozityvaus požiūrio sukantis projekto ratu!

Konstitucijos egzaminas gimnazijoje

2014-09-30 jau aštuntąjį kartą Lietuvoje vyko Konstitucijos egzaminas.Vilniaus Užupio gimnazijoje jis buvo laikomas pirmosios pamokos metu-9val , tačiau I – IV klasių gimnazistai į aktų salę , kurioje vyko egzaminas , pradėjo rinktis dar gerokai prieš šiam prasidedant.Testas iš 30 klausimų taškus nebuvo lengvas ir paprastas. Norint suprasti pateiktą klausimą, reikėjo labai įdėmiai jį perskaityti. Tačiau gimnazistai buvo susikaupę ir garbingai atsakė į užduotus klausimus.

Daugiau
Projektas ,,Dvi Virginijos, menininkai ir užupiukai’’

Kaip ir kiekvienais metais birželio pirmoji savaitė gimnazijoje būna ypatinga, paslaptinga..., nes vyksta projektas su Užupio menininkais. Šimet birželio 02-06 d. 60 gimnazijos mokinių atėjo į susitikimą su profesionaliais, žinomais menininkais; tapytoju P.Kostinu, režisieriumi T.Varnu, kino operatoriumi S.Gandžumianu, skulptore T.Janova, keramiku E.Paukšte, fotografu R.Karaliumi, drabužių dizinere Rugile G. Manau, pirmąją projekto dieną buvo daug jaudulio, nes dauguma mokinių nebuvo savęs išbandę vienoje ar kitoje meno srityje, o kai kuriems visa pažintis su menu buvo dailės pamokos. Taigi iššūkių buvo daug, tačiau su jais puikiai susitvarkė ir menininkai, ir mokiniai.Tai liūdijo mokinių darbai atnešti penktadienį į aktų salę. Jonas Kuprevičius 1d klasės mokinys pasakė, kad savaitė buvo nuostabi ir nepakartojama, o E.Bražėnas 1a klasės mokinys, kad per šią savaitę išmoko daugiau, negu prieš tai lankytus kursus ir stovyklas. Menininkai išgirdo daug nuoširdžių mokinių padėkų už kūrybinę laisvę, patarimus, paprastumą nepaprastose situacijose ir dar daug neišmatuojamų , neįvardijamų dalykų... Salėje virpėjo oras nuo džiaugsmo, pasididžiavimo savimi ir mokiniu, nuo dėkingumo, nuo MENO... Norisi tikėti, kad kitamet, tuo pačiu metu dešimtą kartą menininkai su mokiniais vėl susitiks, vėl kūrybiškai draugams, o mums Virginijoms teks paimti į rankas teptuką ar molio gabalą ir pasinerti į meno pasaulį...

Daugiau
21-eri metai draugystės

Mokiniai iš Vokietijos Neuhof miesto, šiais metais 10 dienų praleido Vilniuje. Mainų programos dalyviai gyveno VUG mokinių šeimose, jie čia buvo šiltai priimti ir sužavėti lietuvių svetingumu. Viešnagės metu mokiniai nenuobodžiavo: aplankė istorines Lietuvos sostines, grožėjosi nuostabiu Vilniaus senamiesčiu, pamatė svarbius istorinius ir kultūrinius objektus. Svečiai buvo sužavėti tradicine mūsų gimnazijos paskutinio skambučio švente, o vėliau sudalyvavo kasmetinėje menų savaitėje, kurios metu nulipdyti dirbiniai iš juodosios keramikos taps prisiminimu apie užsimezgusius šiltus santykius. 10 dienų paviešėję Lietuvoje mokiniai išvyko pilni įspūdžių, o ne vienam oro uoste ir ašara nuriedėjo.

Daugiau
Darom

2014 balandžio 25 d. Vilniaus Užupio gimnazijos mokiniai prisijungė prie visuotinės akcijos DAROM 2014. Moksleiviai tvarkė gimnazijos, Pilių rezervato ir Bernardinų kapinių teritorijas. Gimnazijos teritorijoje buvo renkamos šiukšlės, grėbiami lapai, nukasta šuoliaduobė, žemės pervežtos į kalno šlaitą, palyginta veja šalia sporto aikštelės. Pilių rezervato teritorijoje mokinai rinko šiukšles, švarino kalnų šlaitus. Šalia Šaudyklos pastato buvo išnešta daug senų šakų, pagalių, lapų.

Daugiau
Karjeros testo pildymas

images/stories/dsc03865.jpgVU Tarptautinė verslo mokykla Vilniaus gimnazijose vykdė projektą ,,Karjeros testo pildymas". Mūsų gimnazijoje svečiai lankėsi balandžio 8-9 dienomis.

Puikiai pasiruošę studentai draugiškai ir prasmingai bendravo su mokiniais, kurie aktyviai pildėanketas.

Daugiau
Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė

Tęsdami Užupio gimnazijos tradicijas kovo 17-21 dienomis organizavome gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitę. Jos metu vyko įdomios paskaitos, susitikimai su studentais, dėstytojais, mokiniai pristatė savo darbus. Apie organų donorystę kalbėjo Lietuvos asociacijos ,,Gyvastis“ atstovai. Inžinerijos krypties programas ir absolventų praktinius darbus pristatė Vilniaus kolegijos studentai ir dėstytojai. 58 gimnazijos mokiniai dalyvavo Tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra“. 2e klasės mokiniai dalyvavo projekte su VU ,,Tapk studentu vienai dienai“.

Daugiau