Užupio gimnazijos moksleivis „Tarptautinių jaunimo debatų” penketuke

Evaldas Rupkus, Vilniaus Užupio gimnazijos abiturientas, Berlyne vykusiame projekto Tarptautiniai jaunimo debatai (Jugend debattiert international) tarptautiniame finale pelnė penktą vietą.
Dar pavasarį vokiečių kalba debatuodamas tema „Ar smurtas prieš vaikus šeimoje turėtų būti įstatymiškai uždraustas?” E. Rupkus nugalėjo savo varžovus Lietuvos finale ir užėmė pirmąją vietą.
Vokiečių kalba vykstantys moksleivių debatai organizuojami septyniose Europos šalyse: Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Čekijoje. 2010 m. šiame projekte dalyvavo net 2000 jaunų žmonių. Jie išgyveno mokyklos, regioninį ir nacionalinį atrankos etapus. O lapkričio 8-13 d. 14 geriausiųjų buvo pakviesti ir į tarptautinį finalą Berlyne.

 
Vokietijos sostinėje tarptautinio etapo dalyviai išgyveno labai įtemptą atrankos turą, nes turėjo pasirengti net keturioms labai skirtingoms temoms. Kvalifikaciniame ture buvo analizuojama problema „Ar organų paėmimas visoje Europoje turėtų būti negalimas tik tuomet, kai tam yra prieštaraujama?“ ir “Ar mokyklose turėtų būti uždrausti mobilieji telefonai?”. Pusfinalyje, kuriame buvo diskutuojama tema „Ar vienos lyties asmenų partnerystė turėtų būti prilyginta santuokai?“, E. Rupkus pralaimėjo savo konkurentams vos vienu tašku ir nepateko į finalą. Pastarajame buvo klausiama, ar “Google Street View” turėtų apimti visus Europos miestus?
Tačiau užupietis E. Rupkus turėjo progą iškilmingame finalo renginyje su Vokietijos švietimo ir politikos veikėjais prisistatyti specialioje podiumo diskusijoje apie projekto “Tarptautiniai jaunimo debatai” svarbą. Prie Brandenburgo vartų esančioje Menų akademijoje buvo apdovanota pirmą vietą laimėjusi rusė Irina Avdejeva.
Šis projektas tęsiasi ir toliau ir kvies dar aktyviau vokiečių kalbą besimokančius Užupio gimnazijos moksleivius diskutuoti visuomenei aktualiais probleminiais klausimais.