Puikios pamokos Mokomajame Europos Parlamente
Autorius Rasa Jūras, 4 c kl.

Per šias rudens atostogas turėjau neįkainojamą galimybę vadovauti Švietimo ir kultūros komitetui Mokomajame Europos Parlamente Briuselyje. Ši savaitė gerokai skyrėsi nuo patirties Islandijoje arba Lenkijoje tuo, kad buvau jau ne delegatė, o komiteto prezidentė, tad pareigos ir veikla buvo visiškai kitokia. Ji iš dalies buvo dar įdomesnė ir tikrai suteikė sąlygas pažinti tiek jaunimą iš visos Europos, tiek save.

 

Mokomajame Europos parlamente kiekvienam komitetui yra paskiriama problema, kurią reikia išspręsti suformuluojant rezoliuciją. Mano komitetui teko diskutuoti apie ,,globalaus piliečio” sampratą bei apie jo potencialią įtaką Europos Sąjungos narių socialinei ir ekonominei raidai. Daugiausia laiko skyrėme aptardami, kokius žingsnius galėtų žengti Europos Sąjungos narės, norinčios išugdyti tokį pasaulietišką jaunimą bei būdus, kaip pagerinti mobilumo galimybes plečiant 2020 metų “Youth on the Move” iniciatyvą, nepažeidžiant Mastrichto sutarties.

Kai pirmąkart išvydau savo komitetą, širdis vos nesustojo. Prieš mane stovėjo keturi VYRAI (na, aštuoniolikos metų, tačiau tokie dideli, barzdoti!) ir dar apie dešimt aukštų, subrendusių merginų. Visi atrodė be galo protingi ir ryžtingi, maniau į tokią smulkią mergaitę, kaip aš, tikrai rimtai nežiūrės. Tačiau darbas visgi ėjo gerai, visi buvo aktyvūs, mandagūs, apsiskaitę šia tema. Kai per generalinę asamblėją tikrajame Europos parlamente Briuselyje mūsų rezoliucija buvo patvirtinta, pagaliau atsikvėpiau ir supratau, kad vis dėlto įmanoma užsitarnauti pagarbą nuoširdumu ir humoru. Mano komitetas naktį po asamblėjos džiugiai šventė ne tik rezoliucijos patvirtinimą, bet ir savo įvairovę, savo vienybę.

Taigi, nepaprastai daug išmokau šios simuliacijos dėka: išsiaiškinau visų Europos problemų panacėją (multimedinės kampanijos + begalinės subsidijos!), pastebėjau, kad kiekvienoje MEP kalboje privaloma paminėti bent keletą kartų, jog ,,jaunimas- Europos ateitis” , o svarbiausia, pajutau, kad visus šio projekto dalyvius vienijo viena pulsuojanti motyvacija- sukurti prasmingą, demokratišką, europietišką rytojų.