Patirtinis žygis pirmokams
Autorius Gintarė Guobytė

Siekiant padėti integruotis į Užupio gimnazijos bendruomenę, rugpjūčio 29 – 30 dienomis pirmokai buvo pakviesti į praktinį užsiėmimą - patirtinį žygį. Rugsėjo 3 dieną pirmokams vyko užsiėmimai, skatinantys bendravimą ir bendradarbiavimą, sutelktumą. 1A klasės mokinio Igno Sidabro refleksiją apie vykusias veiklas

Smagi išvyka

Gausiai rinkosi mūsų devintokai į Užupio gimnazijos vidinį kiemą. Tikslas - susipažinti su naujais klasės draugais ir kartu skubėti į Belmontą. Pradžioje žaidėme susipažinimo žaidimus - jie buvo labai neįprasti, niekada tokių nesu žaidęs. Mums buvo pateikta užduotis - žygio metu užrašyti 100 svajonių. Žygiuojant rašyti svajones buvo gana sunku: drebėjo ranka, linijos svyrinėjo aukštyn žemyn, bet po truputį įpratau. Atrodo, ėjome Belmonto asfaltuotu keliu, vėliau mūsų vedlys pasuko tarp namų, į mišką. Lipome kalnais, leidomės pakriaušiais, po kojomis traškėjo šakos, šlamėjo lapai. Staiga pasukome tiesiai prie geležinkelio bėgių. Visiems buvo labai smalsu: kur gi mus veda? Bet eiti liepė tyliai, nesikalbant. Eidami šalia geležinkelio bėgių, netrukus pasukome į kairę, kur buvo skardis, status nusileidimas į miško gilumą. Mano galvoje sukosi įvairios mintys, kokių dar nėra kilę. Staiga priėjome nepaprastai gražų kalną. Užlipę pamatėme nuostabią panoramą: aplink kalvą augo aukšti klevai, pridengiantys nuo karštų saulės spindulių. Ir vėl visi gavome po naują užduotį. Po truputį artėjo žygio pabaiga. Buvome porą kartų sustoję pailsėti, lektorius davė mums patarimų, kaip siekti savo svajonių. Man ta kelionė labai patiko, gavau naujos patirties ir smagių įspūdžių. Manau, kad ir kiti klasiokai pasisėmė patirties ir patarimų kaip dirbti su savo svajonėmis.

Paskaita sporto salėje

Antrąją mokslų dieną visos pirmosios gimnazijos klasės susirinko į sporto salę. Nemažai buvo mokinių, norinčių kažko naujo išmokti, labiau pažinti vieni kitus, kiti – šiaip pabūti, smagiai praleisti laiką. Paįvairindamas grupinę veiklą, lektorius papasakojo keletą istorijų. Viena iš jų įsiminė labiausiai. Senyvo amžiaus moteris mėgo triatloną. Per tam tikrą laiką reikėjo nuplaukti, nubėgti ir nuvažiuoti dviračiu tikslų kilometrų skaičių. Kai ji paskutinį kartą įvykdė normatyvą - viską padarė per 17 valandų, jai buvo 81 metai, o ji atrado šį sportą, būdama 56 metų! Tai mane įtikino atkakliai siekti savo užsibrėžto tikslo, nesižvalgyti kį kitus, narsiai eiti į priekį! Gyvenimas yra toks sudėtingas, kad nėra kada sėdėti ir verkšlenti. Reikia ieškoti savo kelio, bendrauti, užsiimti įvairia veikla. Siūlau atrasti sritį, kurioje esi laimingas, tuomet galėsi džiaugtis įdomiu gyvenimu. Norėčiau pridurti, kad kiekvienoje situacijoje visi turime galvoti, kaip būtų galima sumažinti įvairius kivirčus, patyčias. Pabaigai norėčiau padėkoti tiems, kas sugalvojo šiuos renginius mums naujokams, ypač norėčiau pasakyti ačiū psichologei Gintarei Guobytei ir socialinei pedagogei Dovilei Požeckienei, kurios visąlaik buvo šalia ir stengėsi, kad viskas vyktų sklandžiai. Dėkojame mokyklos direktorei Virginijai Navickienei ir lektoriui Mindaugui Vidugiriui už tuos puikius renginius per šias įsimintinas dienas.

Galerija