Įsibėgėjo projektukas „Kas mums to?“
Autorius Dovilė Požeckienė

Vilniaus Užupio gimnazijos mokiniai dalyvauja Pilietinės Visuomenės instituto projekte „Kuriame Respubliką“. Užupio gimnazijos mokinių sukurto ir šiuo metu įgyvendinamo projektuko „Kas mums iš to?“ tikslas - ugdyti ir formuoti visuomeninės nuosavybės jausmą, padedant jaunam žmogui pažinti save, skatinant jį dalyvauti visuomeninėje veikloje bei gerbti ir tausoti supančią aplinką. Projektuko uždaviniai:

 

1. Padėti pažinti save, suteikiant galimybę mokiniams iš arti pažinti profesijas, organizuojant „šešėliavimo“ programą;

2. Skatinti dalyvauti visuomeninėje veikloje, suteikiant informacijos ir sukuriant galimybes mokiniams dalyvauti visuomeninėse savanoriškose veiklose;

3. Gerbti ir tausoti supančią aplinką, organizuojant visuomenines akcijas aplinkos tvarkymui.

Taigi, kas vyksta šiuo metu? Ir kas jau įvyko?

Šiuo metu vyksta savanoriavimo ir šešėliavimo veiklos. Šešėliavimas – tai kelių valandų ar dienų stebimoji praktika, kai mokinys turi galimybę iš arti pamatyti tuo metu stebimo profesijos atstovo darbą. Šešėliaujant mokiniai yra skatinami nebūti abejingais sau ir būti aktyviais savo gyvenimo ir kartu visuomenės kūrėjais. Velykų atostogų metu jau 15 gimnazistų buvo nuvykę šešėliauti į UAB „Žvėryno veterinarijos gydyklą“ ir UAB „Omnitel“.

Kovo 21 d. visi gimnazijos 1-3 klasių mokiniai tvarkė šveitė, plovė, švarino įvairias gimnazijos pastato erdves. Dėkojame visiems dalyvavusiems švarinimosi akcijoje.

Kovo 7 dieną Vilniaus Užupio gimnazijoje vyko Savanorystės diena.

Renginyje dalyvavo savanoriškomis veiklomis užsiimančios organizacijos: Dienos centras „Šviesa“, Jaunieji Maltiečiai, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras, gyvūnų globos organizacija „Lesė“. Apie savanorystę pristatymą skaitė Jaunimo Darbo centro atstovė Birutė Steponėnaitė.

Renginio metu buvo pristatomos organizacijos, kalbama, kas yra savanorystė, ką ji gali pasiūlyti kiekvienam iš mūsų. Mokiniai turėjo galimybę prieiti ir pabendrauti jiems rūpimais klausimais apie savanorystės galimybes su mokyklos svečiais. 97 mokiniai pareiškė norą savanoriauti. Ir toliau bus bendradarbiaujama su minėtomis nevyriausybinėmis organizacijomis, siekiant aktyvinti mokinius, bei prisidėti prie visuomenei naudingos veiklos. Tikimės, kad ši savanorystės diena buvo naudinga teik svečių organizacijoms, tiek gimnazijos mokiniams.

Trečias projekto dalyvių susitikimas vyko vasario 26d. Grigiškių „Šviesos“ gimnazijoje. Ten visos penkios mokyklos dalyvės pristatinėjo savo mokyklų projekčiukų detalias planuojamas veiklas. Kiekvienas projekčiukas buvo aptartas, pateiktos pastabos, pasiūlymai bei pagyrimai iš visų projekto dalyvių.

Sausio 15 dieną Vilniaus Užupio gimnazijoje vyko antrasis projekto „Kuriame Respubliką“ susitikimas, kuriame dalyvavo 5 Vilniaus miesto ir rajono mokyklos: Vilniaus Užupio gimnazija, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija, Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, Vilniaus raj. Mickūnų vidurinė mokykla ir Grigiškių „Šviesos“ gimnazija. Taip pat dalyvavo projekto organizatoriai iš Pilietinės Visuomenės Instituto, bei projekto partneriai ir pagalbininkai iš Transparency International Lietuvos skyriaus. Susitikimas buvo skirtas pasikalbėti apie tai, kaip sekėsi dirbti pirmąjį mėnesį, su kokiais sunkumais susidūrė mokyklos, keldamos problemas, ieškodamos idėjų ar aprašydamos savo projekčiukus.


Štai, kokias problemas ir jų sprendimo tikslus išgrynino ir pristatė kiekviena projekte dalyvaujanti komanda:

• Vilniaus Užupio gimnazija – Abejingumas sau ir kitiems. Tikslas - skatinti ir ugdyti visuomeninį nuosavybės jausmą;

• Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazija - Ar esu patriotas? Tikslas - patriotizmo skatinimas;

• Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla - Neatsakingas elgesys su gyvūnais. Tikslas - skatinti atsakingą elgesį su gyvūnais, skatinti ne tiek materialines iniciatyvas, o socialines-moralines iniciatyvas;

• Vilniaus raj. Mickūnų vidurinė mokykla – Tautinės mažumos. Tikslas - skatinti tautų bendrystę, pažinimą, teisingos informacijos sklaidą;

• Grigiškių „Šviesos“ gimnazija - Bendruomenės užimtumas. Tikslas - skatinti ir kurti bendruomenės "centrą" mokykloje, įvairinti veiklas bendruomenėje.

Taigi, jei tave sudomino šis projektas ir norėtum prisijungti prie projekto veiklų organizavimo ar įgyvendinimo, arba norėtum tiesiog būti dalyviu, kreipkis į projekto organizacinę grupę mūsų gimnazijoje:

Silvija Butkutė 2d - Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vincentas Ramelis 2d

Paula Vaicekauskaitė 2d

Evelina Kirpičenko 2b

Kamilė Pancekauskaitė 1b

Dominyka Jankovska 1b

Gabrielė Savickaitė 1b

Virginija Mackonienė – pavaduotoja, istorijos mokytoja, virginija.Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Dovilė Požeckienė – soc. pedagogė, karjeros koordinatorė, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.