Vėl suksimės epochų ratu
Autorius Aušra Smaleckienė

Jau trečius metus Vilniaus Užupio gimnazijoje po pirmo pusmečio, t.y. sausio 23-25 dienomis, vyks integruotas projektas ,,Epochų ratu“. Užpernai buvo išsamiai tyrinėta Antikos, pernai - Viduramžių kultūros epocha. Šiemet dėmesį skirsime vienam iškiliausių laikotarpių žmonijos istorijoje - Renesansui. Gilinsime supratimą apie Renesanso filosofiją, literatūrą, muziką, dailę ir architektūrą. Dvi dienas visi gimnazijos mokytojai ir mokiniai, pasirinkę skirtingą veiklą, dirbs grupėse. Trečią, paskutinę, projekto dieną, vyks atliktų darbų pristatymai ir peržiūros.

Jau dabar atliekami pasirengimo projektui darbai. Lapkričio mėnesio pabaigoje visi mokytojai vedė pamokas, vienaip ar kitaip susijusias su Renesansu, klausėmės įdomios istorijos mokytojo R. Ramanausko paskaitos apie šį laikotarpį. Šią savaitę visų klasių mokiniai skirstėsi į grupes pagal numatytą veiklą, pasirinko mokytojus - konsultantus.

Šiais metais startuoja šiam projektui skirtas tinklaraštis epochuratu.wordpress.com , kuriame galėsite stebėti visų klasių veiką, darbų pasiskirstymą, nuotraukų galerijas, video reportažus ir kt. Galima dalintis medžiaga socialiniuose tinkluose, rašyti komentarus, klausti.

Tikimės, kad šiais metais projektas ,,Epochų ratu" vyks puikiai ir įtvirtins gimnazijos tradiciją kūrybiškai organizuojant ugdymo procesą.