Dviejų šalių- Lietuvos ir Šveicarijos- chorų projektas


Mūsų gimnazijos choro vadovė Nijolė Žylienė iniciavo projektą – dviejų gimnazijų chorų susitikimas, koncertai, bendravimas.

Kelionė į Šveicariją prasidėjo kovo 21 dienos 4 valandą ryto. Išvykome kupini gerų emocijų, visi norėjome pamatyti dar nepažintas vietas, susirasti naujų draugų. Vakare pasiekėme Drezdeną, ten nakvojome ir kitos dienos vakare jau buvome Šveicarijoje. Mus pasitiko mokytojai ir šeimos, kurios mus globojo 5 dienas.

Šveicarai mums pasirodė labai rūpestingi ir šilti žmonės. Jie labai mėgsta linksmintis, šiltai bendrauja. Jaunuoliai, pas kuriuos mes buvome apsistoję, mums parodė mėgstamas laisvalaikio praleidimo vietas. Šeimos mumis labai rūpinosi, stengėsi, kad mes laiką praleistume turiningai. Visi greitai susiradome daug puikių draugų. Bendraudami supratome, kad Šveicarijoje kultūros lygis kur kas aukštesnis nei Lietuvoje.

Mokykla, kurioje mes stebėjome kelias pamokas, mus sužavėjo. Mokyklos pastatas modernus ir gražus lyg iš sapno, mokymosi aplinka labai turtinga.  Po pamokų buvome tiesiog apstulbę, nes mokiniai labai motyvuoti, visi ateina į pamoką perskaitę kūrinį. Pedagogai labai draugiški.

Ir kokia Šveicarija be Alpių. Pakilę į tos vietovės aukščiausią viršūnę, negalėjome atsigrožėti gamtos didingumu ir galingumu. Šveicarija yra unikali šalis ir mes tikimės ten dar sugrįžti.

Balandžio mėnesį pas mus keletui dienų atvyko mūsų draugai šveicarai. Juos supažindinome su sostine, aplankėme su jais ir kitas įdomesnes šalies vietoves: Trakus, Kernavę, Anykščius... Surengėme pora įspūdingų koncertų Vilniaus rotušėje ir Bernardinų bažnyčioje. Įspūdingiausias projekto momentas- dviejų chorų atliekamos dainos.

Atsisveikindami svečiai mus nustebino uždainavę lietuviškai. Ne vienas nubraukėme išsiskyrimo ašaras.

Dabar susirašinėjame ir planuojame individualius susitikimus su draugais iš mielos Šveicarijos.

Monika Miškinytė, Antanas Mačionis, Dominykas Zenkevičius, 1 d kl.