Lietuva-Vokietija: draugystė tęsiasi!

Gruodžio 5 baigėsi įprastinė kasdienybė 8 moksleiviams iš UŽUPIO gimnazijos ir 8 moksleiviams iš Wernher-von-Braun mokyklos (Vokietija, Neuhof). Svečiai atvyko į Vilniaus oro uostą apie vidurdienį. Nekantriai laukėme ir svarstėme, ar atpažinsime juos dabar, nes po praeito susitikimo Vokietijoje praėjo bene metai... Lėktuvas nusileido laiku, nors sniegas ir šlapdriba negailestingai merkė, džiugaus susitikimo tai neaptemdė. Vaikai "išsidalino” savuosius svečius ir išsiskirstė į šeimas, kuriose jie ir gyveno visos programos metu.

 

Visą savaitę iki gruodžio 12 dienos moksleiviai ir mokytojai dalyvavo projekto “Sveika mityba. Vokiečių ir lietuvių mitybos ypatumai” veiklose: ieškojome, rašėme ir vertėme sveikų valgių receptus, dirbome grupelėse, mokėmės, kaip patiems išsikepti sveikuoliškų pyragų, lankėmės Šiaulių “Rūtos” fabrike-saldžiojoje pasakoje, patys gaminome kibinus Trakuose ir juos skanavome, užsigerdami tradiciniu kmynų gėrimu. Šeštadienį vykome į šakočių kepimo edukacinę pamokėlę Ignalinos rajono Strigailiškio kaime. Savaitė pralėkė kaip akimirka.

Svečiai išvyko namo kiek liūdėdami, kad tenka išsiskirti su svetingais, nuoširdžiais draugais, bet išsiskyrėme laikinai: kitas projektas jau kirba mintyse...

Dėkojame vaikams ir jų tėveliams, aktyviai prisidėjusiems prie šio projekto: Martynai Žalalytei, Ugnei Naruševičiūtei, Emilijai Juzeliūnaitei, Agnei Tamašauskaitei, Justui Grimalauskui, Juliui Usoniui, Pauliui Urbonui, Austei Lagunavičiūtei ir kitiems.