Projektai su Vokietija
Autorius Sigita Subačiūtė/vokiečių k. mokytoja

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Kas nori puikiai  išmokti vokiečių kalbą  ir pritaikyti savo žinias praktiškai, uoliai mokosi ne tik Užupio gimnazijoje, bet ir  mielai įsitraukia į projektus su mūsų draugais Vokietijoje. Bemaž jau nuo 1992 metų egzistuojanti draugystė tarp Vilniaus Užupio gimnazijos  bei Neuhofo Wernher-von-Braun-Schule Vokietijoje  suteikia tam kuo puikiausias galimybes. Kone kasmet į Heseno žemę vykstantys mūsų  mokiniai noriai dalyvauja įvairiausiuose renginiuose, projektuose, šventėse, miestelio bei mokyklos jubiliejiniuose renginiuose kaip garbės svečiai, Maltos Ordino organizuojamuose pirmosios pagalbos teikimo kursuose,  mokosi pamokose su „naujosios šeimos“ vaikais.

   Gyvendami vokiečių šeimose mūsų mokiniai  realiai pamato, kokia gi ta  „vokiška, tvarka, švara,  punktualumas“, koks gilus  jų suvokimas, kaip nuo mažų dienų svarbu rūpintis savo aplinka ir į mokyklą 3 km važiuoti dviračiu ar traukiniu, o ne teršti orą asmeninio automobilio išmetamomis dujomis. Nors pradžioje bene kiekvienas patiria mažytį „kultūrinį šoką“ ir  net pirmieji stotelių pranešimai  traukiny skamba lyg „paukščių kalba“, jau po kelių valandų  ar pusdienio viskas atlėgsta, vaikai ima jaustis " lyg žuvys vandeny" ir lyg čia gimę ir augę jie nė kiek nebesiskiria nuo savo naujųjų draugų vokiečių, o išvažiuodami namo, į Lietuvą, kuo rišliausia vokiečių kalba prašo „rezervuoti vietas“ kitai mainų programai...
2010 metų lapkričio pabaigoje vykome pas savo draugus vykdyti projekto „Kalėdiniai lietuvių ir vokiečių valgiai“. Iš pradžių mišriose grupelėse mokiniai turėjo išsiaiškinti, kokie valgiai yra tradiciniai, susirasti receptų, juos išversti iš vokiečių į lietuvių kalbą ir atvirkščiai, na o paskui turėjo progos modernioje mokyklos virtuvėje kepti kalėdinius vokiškus ir lietuviškus skanėstus. Visa mokykla kvepėjo Kalėdomis ...

„Man  labai patiko šis projektas ir siūlau kitiems išbandyti savo jėgas. Jeigu būtų galimybė, norėčiau važiuoti ir kitąmet. Didelį įspūdį man paliko jų mokykla. Ten taip spalvota ir erdvu, vaikai klasėse labai draugiški. Mokytojai taip pat stengėsi įtraukti mus į klasės darbą, todėl gaudavome užduočių. Šeimoje gyventi nebuvo sunku. Įdomu buvo susipažinti su jų tradicijomis ir kasdieniniu gyvenimu. Turėjome laisvą dieną pabūti kartu su šeima, taigi smagiai važiavome į kalnus. Įvairios ekskursijos tikrai neprailgo. Ypač patiko pabūti didžiuosiuose miestuose. Kelionė nebuvo varginanti, man patiko puikus mokytojų organizuotumas." - pasakojo Ugnė Naruševičiūtė (2a kl.).

„Visus kviečiu nedvejoti iraktyviai dalyvauti vykdomuose mainų projektuose.Tai nuostabi proga įtvirtinti savo kalbos įgūdžius, praplėsti žinias apie Vokietiją, joje gyvenančius žmones. Pažinti juos, jų kultūrą, gyvenimo ypatumus. Jie išties labai mieli bei draugiški. Susirasite bent vieną naują draugą/ę. Būtinai važiuokite ir nėra ten ko bijoti". - pasidalino įspūdžiais Laura Almanaitė (2a kl.)