DSCF5938

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija pradėjo įgyvendinti projektą, skirtą 2017 m Europos kultūros paveldo dienoms Lietuvoje tema “Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miestų bokštų“ bei Piliakalnių metams.
Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas (toliau– Rezervatas)– tai Vilniaus Senamiesčio, įtraukto į UNESCO pasaulio paveldą dalis, unikali Lietuvos valstybingumo ištakas menanti teritorija, garsi kultūros paveldo objektais.
Prisidėdama prie Europos kultūros paveldo dienų organizavimo šalyje, Direkcija siekia plačiau paskleisti informaciją apie Rezervato teritorijoje esančius paveldo objektus, ypač paskatinti jaunimą pažinti ir puoselėti kultūros paveldą.


Projekto uždaviniai:
1. Atskleisti Rezervato teritorijoje esančių paveldo objektų ryšį kultūriniame kraštovaizdyje;
2. Atskleisti kultūros paveldo objektų reikšmę vizualiniam ir istoriniam vietovės pobūdžiui.
Projekto partneriai:
• Vilniaus Užupio gimnazija
Projekto dalyviai:
Vilniaus Užupio gimnazijos mokiniai .
Gegužės 29 d. Vilniaus Užupio gimnazijoje įvyko pirmasis projekto renginys – seminaras “Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miestų bokštų“, skirtas supažindinti vaikus su kultūrinio kraštovaizdžio samprata , jo fotografavimo ypatumais.
Seminare dalyvavusi kraštovaizdžio architektė Giedrė Laukaitytė Malžinskienė pristatydama pranešimą „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miestų bokštų“ supažindino vaikus su kultūrinio kraštovaizdžio ypatumais, jo skirtumais lyginant su kraštovaizdžiu. Architektė pabrėžė žmogaus ir gamtos sambūvio, sąveikos bei santykio svarbą tapatumo paieškoje.
Fotomenininkas Arūnas Baltėnas papasakojo vaikams kaip fotografuoti kraštovaizdį, pasidalino su vaikais savo unikalia fotomenininko patirtimi.
Gimnazijos moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio Rezervato kultūrinio kraštovaizdžio fotografavimo konkurse - fotografuoti savo mobiliaisiais telefonais ir fotoaparatais Rezervato kultūrinį kraštovaizdį. Konkursas vyks iki 2017 m. rugpjūčio 15 d. Gimnazijos mokiniai projekto dalyviai turėtų el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. atsiųsti konkursui savo geriausias 2 nuotraukas ( raiška iki 5 MB).
Vertingiausios nuotraukos bus išeksponuotos parodoje, konkurso nugalėtojai apdovanoti prizais.

Projekto koordinatorė
Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos
vyr. specialistė Angelė Čepėnaitė
Tel. 8-5 216 17064
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

DSCF5927

DSCF5930

DSCF5938

DSCF5953

DSCF5972