misija

Misija Sibiras –Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo projektas. Nuo Misija Sibiras pradžios surengta 11 ekspedicijų į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas. Jaunimo ekspedicijos sutvarkė apie 90 lietuviškų kapinių, aplankė Sibire gyvenančius lietuvius. Grįžę ekspedicijos dalyviai vieši ugdymo įstaigose, susitinka su jaunimu.
Kovo 29d. mÅ«sų gimnaziją aplankė ekspedicijos 2016 dalyvė, buvusi mokyklos mokinė, žurnalistė Justina Bezaraitė su bendražygiu Karoliu. Susitikimas buvo ypač šiltas, informatyvus, įdomus, užburiantis. Auditorija susidomėjusi klausėsi ekspedicijos dalyvių įspÅ«džių apie tai, ką jie rado, sutiko ir nuveikė Igarkoje. Klausant įdomių įspÅ«džių gal ne vienam kitam kilo noras dalyvauti misijos atrankoje.


Štai kokias mintis sukėlė susitikimas 2d klasės mokiniams:
,,Pristatymas įdomus, smagu sužinoti kažką negirdėta apie tokį Lietuvos paveldo saugojimą.”
,,Labai sudominantis ir nuoširdus pasakojimas. Puiki ir naudinga veikla patiems dalyviams, svarbiausia-geras bÅ«das saugoti šalies praeitį. ”
,,Buvau labai sudominta, pati norėčiau bÅ«ti šio projekto dalyvė (tik, manau, neturėčiau šitiek fizinės ištvermės) .Labai pagirtina, kad žmonės renkasi tokiais bÅ«dais skatinti patriotiškumą. ”

,,Labai įdomus pristatymas, pati panorau ten užsiregistruoti ir tapti projekto dalyve. Lektoriai gerai kalba, moka pritraukti dėmesį ir sudominti:) ”
,,Susitikimas su ekspedicijos dalyviais dar kartą įrodė, kad jaunimas yra pilietiškas ir jam tikrai RŪPI Lietuva. Džiugu, kad turime tokių patriotiškų, veržlių ir protingų žmogučių! Nuoširdus pasakojimas paskatino atsigręžti į save – ką dėl savo gimtinės ir jos galiu padaryti pati? Jei pernai dvejojau, ar pildyti anketą, ir padariau tai atmestinai, tai šiemet neabejotinai pildysiu daug atsakingiau:) Aurėja
Tai buvo puiki Justinos ir Karolio surengta patriotiškumo ir pilietiškumo pamoka.

V.Mackonienė