20170220 102355Mūsų gimnazijoje pastaraisiais metais didesnis dėmesys buvo skiriama tokioms vertybėms, kaip atsakingumas, pareiga, bendradarbiavimas ir kt., tačiau, kasmet vasario mėnesio paskutinę savaitę patį didžiausią dėmesį skiriame sveikatai- kaip vertybei. Šiais metais vaiko gerovės komisija siekė, kad pirmiausia mintys apie šią vertybę pradėtų suktis mūsų galvose, kad subręstume jai emociškai, o tada susidarę veiksmų planą veiktume. Taigi likus savaitei iki sveikos gyvensenos akcijos „ Renkuosi sveikatą“ mokiniai susipažino su sveikos gyvensenos bei mitybos principais, žiūrėdami „ Mokslo sriubos“ filmuką apie šiuolaikinį maistą ir kiekvienas mokinys parašė sau svarbių nuo 1 iki 10 sveikos gyvensenos priesakų, kurie buvo sukabinti ant priesakų medžio.

 

Per sveikatos savaitę mokiniai klausėsi kviestinių lektorių paskaitų: „ Vanduo žmogaus sveikatai“ , ,,Visavertė mityba ir valgymo sutrikimai“ . Sporto salėje vyko renginiai : ,,Judėjimas sveikatos pagrindas“, linksmosios estafetės su 3 policijos komisariato darbuotojais ir krepšinio šventė ,,Žvaigždžių valanda“.

17274451 1596739460339396 646550406 n

Savaitės pabaigoje aktų salėje buvo surengta viktorina 1-ųjų klasių mokiniams. Viktorinai mokiniai kūrė šūkius apie sveiką mitybą, ketureilius apie imuniteto stiprinimą, pristatinėjo pačių sukurtus ir pagamintus sveikatai naudingus patiekalus, atsakė į 12 viktorinos klausimų. Šauniai pasirodė 1a, 1b,1d,1e klasės. Pirmoji vieta ir didysis prizas -du ananasai- atiteko 1a klasei.

O dabar pateiksiu sveikatos kodo šifrą, kuris intrigavo mokytojus ir mokinius visą savaitę foje: 035 140 530.Taigi: 0 žalingų įpročių, 3 km spartaus ėjimo kasdien arba 30 min. sporto užsiėmimų, 5 porcijos vaisių ir daržovių, 140- kraujo spaudimas neturėtų būti aukštesnis kaip šis skaičius, 5- bendrojo cholesterolio rodiklis, 3- ne daugiau blogojo cholesterolio ir 0- antsvorio ir diabeto (mažiau vartokime cukraus).

,,Sveikata - pats reikalingiausias dalykas pasaulyje. Būti sveikam – natūralu, nes mes – Gamtos dalis, mes – pati Gamta. Gamta stengiasi mus saugoti, nes mes reikalingi jos veiklai. “

E. Habardas

Taigi patys rūpinkimės savo sveikata ir nieko netrukdomi galėsime siekti sėkmingo gyvenimo tikslų.

Vaiko gerovės komisijos atstovė mokytoja metodininkė Irma Jančienė