Šiais metais šimtadienio tema – „Gyvenimas – tai pasaka“. Ji lyg kviečia atsisukti į vaikystę, nuoširdžias ir tyras svajones, kurios užpildydavo mūsų pasaulį. Tačiau mūsų vaidinta pasaka kiek kitokia - ji žvelgia ne į praeitį, o į ateitį, mūsų pasirinkimus, kurie nulems, kuo tapsime.

Scenarijų šimtadienio spektakliui kūrė saujelė kūrybingų vienuoliktokų ( Dominyka Žydelytė, Guostė Neverauskaitė, Bitė Sakalauskaitė, Beatričė Brėdikytė, Ieva Dilininkaitytė, Auksė Damaševičiūtė) padedami teatro mokytojos Gabrielės Kuodytės. Dekoracijomis prie įėjimo į mokyklą, ant scenos ar kitose erdvėse pasirūpino grupelė veiklių trečiokų.

 

Mūsų sukurtas vaidinimas rėmėsi pasaka „Alisa stebuklų šalyje“. Pagrindiniai spektaklio veikėjai:

· Alisa ( Bitė Sakalauskaitė )

· Kiškis ( Ieva Dilininkaitytė )

· Dvyniai ( Vytenis Rimkus ir Rokas Žilinskas )

· Katinas ( Albertas Maciulevičius )

· Blogoji karalienė ( Beatričė Brėdikytė )

· Geroji Karalienė ( Guostė Neverauskaitė )

· Skrybėlius ( Auksė Damaševičiūtė )

Spektaklio siužetą glaudžiai susiejome su dvyliktokų ateities pasirinkimais ir dvejonėmis. Alisa patekusi į stebuklų šalį iškart susiduria su gėriu ir blogiu, kuriuos atskleidžia veikėjų paveikslai. Alisa savo kelionėje su įsiduria su išbandymais, tačiau kelionės pabaigoje pasirenka dorą gyvenimą.

Gėrį atspindi: Blogį atspindi:

Kiškis – tai griežta mokytoja Dvyniai – nepiktybiškai vedantys iš kelio

Geroji karalienė – „psichologė“ Katinas – suktas personažas, trukdantis siekti tikslų

Skrybėlius – išminčius Blogoji karalienė – „geroji draugė“ , paverčianti gyvenimą nenutrūkstančiu vakarėliu.

Šiuo spektakliu mes dvyliktokams šmaikščiai ir draugiškai norėjome priminti, kad svarbu neišklysti iš doros kelio ir nenuilstančiai ieškoti tiesos.

Džiaugiamės, kad abiturientai susidomėjo šimtadienio tema – pasaka. Jų kostiumai išties buvo verti dėmesio, taip pat be galo nuotaikinga dvyliktokų vaikinų improvizacija scenoje. Po renginio sulaukėme daug šypsenų ir padėkų už sukurtą šventę. Visi, prisidėję prie šimtadienio šventės kūrimo, jaučiamės dėkingi dvyliktokams už ovacijas ir kartu sukurtą pasakišką atmosferą.

Beatričė Brėdikytė, 3 kl.