DSC 3341Sausio 13-oji mums primena ne tik apie tai, kokia trapi gali būti valstybės laisvė. Bet visų pirma apie tai, kokia jėga yra išvien veikianti tauta. Šias metais teko išgirsti įdomių politologų, istorikų vertinimų apie Laisvės gynėjų dieną. Kas tai- gedulo, atminties, tautos pergalės diena? Žinoma, dėkoti, atminti, pagerbti žuvusius, nukentėjusius privalome, tačiau svarbu prisiminti, džiaugtis tautos vienybės ir pergalės diena.
Politologas G.Karalius televizijos laidoje kalbėjo apie laisvės prasmę kiekvienam iš mūsų. Tik laisvoje šalyje mes galime būti laisvi savo pasirinkimais, sprendimais ir labai svarbu būti laisvais, aktyviais piliečiais, savo šalies šeimininkais.
Šią dieną gimnazija prisijungė prie akcijos ,,Neužmirštuolė“, o sukurti ypatingą dvasią padėjo laisvės kovų laikotarpio dainos (E. Masytės ,,Laisvė“ ir kt.). Pirmąją pamoką pradėjome tylos minute pagerbdami žuvusiųjų atminimą ir pasikalbėjome apie Sausio 13-osios įvykius, laisvės svarbą kiekvienam iš mūsų. Taip pat mus aplankė garbinga viešnia- Persitvarkymo sąjūdžio sekretorė, Sausio 13-osios įvykių dalyvė, Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšytė.

 

DSC 3306

DSC 3315

DSC 3355

DSC 3359
Įvykių liudininkė susitiko su 2,3 klasių mokiniais, įdomiai perteikė savo išgyvenimus minimų įvykių metu. Lektorė nebejoja Lietuvos jaunimu, tiki jų patriotizmu, ji sakė, kad ,,geriau istorija nesikartotų, bet jei reiks, vėl visi susitelksime...“ Po susitikimo mokiniai neskubėjo išeiti iš salės, klausinėjo viešnią pačių įvairiausių dalykų...
Autorius :Virginija Mackonienė

Nuotrauos: Evaldas Bražėnas