Spalio 17d. į mokyklą buvo atvežtas keistas įrenginys. Jis buvo nesuprantamas iki susitikimo su projekto autoriumi Juliumi Žėku. Pirmokai ir antrokai susitiko 19 d., o 3-4 kl. mokiniai su jaunu menininku ir mokslininku susitiks 26d. Julius Žėkas (g.1980) poetas, tarpdisciplininių menų kūrėjas, baigė skulptūros, fizikos, lietuvių filologijos, literatūrologijos, kultūros vadybos ir kultūros politikos studijas, dėsto medijų filosofiją ir praktiką, kuria, organizuoja ir kuruoja įvairius kultūros ir meno projektus.

 

     Šis projektas ne tik reprezentacinio pobūdžio, o instaliacija – ne vien meno kūrinys. Tai mokslo, meno ir šiuolaikinių technologijų sintezė. Instaliacija „Tautiška giesmė“ – tai unikalus, pasaulyje analogų neturintis kūrinys, susiejantis mokslo (fizikos, akustikos, fonologijos...), meno (tekstilės, muzikos, poezijos..) bei technologijų (spektrografinės analizės, žakardinio audimo, optikos, iliuminacijos, instaliacijos...) sritis. 2010 m. tekstilinė šio projekto dalis pristatyta ir apdovanota Lietuvos tekstilės bienalėje, 2011 m. Vasario 16-osios proga pirmą kartą oficialiai pristatytas Europos Komisijoje Briuselyje (Belgija), kur į pristatymą susirinko daugiau nei per 600 registruotų dalyvių. Kūrinys susilaukė labai didelio susidomėjimo ir jau keletą metų yra sėkmingai eksponuojamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Kūrinys buvo eksponuotas jau daugiau nei 75 įvairiose erdvėse: universitetuose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose ir pan.

   Tikimės, kad prisilietimas prie ,,Tautinės giesmės“ kitokioje plotmėje stiprins lietuvių tautos istorijos, kultūros savitumo suvokimą, skatins lietuviškos kultūrinės ir politinės tapatybės išlaikymą, kūrybiškumą. Tai išties neeilinis reginys, kuriame tradicinės vertybės ir pilietiškumo samprata įgauna kitokią prasmę.