Autorius Gabrielė Jevsejevaitė, 2c klasė

 

Mokslo metų pradžia kasmet atneša naujus džiaugsmus, naujus rūpesčius, naują patirtį ir naujas žinias, tačiau taip pat sugrąžina ir senas problemas. Šiandien mokykloje sulaukėme svečio – gerai žinomo žurnalisto Andriaus Tapino, su kuriuo nagrinėjome vieną opiausių visų laikų problemų – patyčias ir jų žalą.
Andrius Tapinas noriai pasidalino su mumis savo asmenine patirtimi iš mokyklos laikų, kai pačiam teko susidurti su jomis akis į akį. Kaip ir tada, taip ir dabar tai yra aktualu, nes su jomis susiduria kas trečias Lietuvos moksleivis. Šis skaičius rodo, kad patyčių problema labai opi ir mes nuolat privalome ieškoti galimų sprendimo būdų tai pakeisti. Tą padaryti mes bandėme dalyvaudami diskusijoje. Kiekvienas norintis turėjo progą papasakoti savo paties patirtus išgyvenimus, pateikti konkrečių pavyzdžių iš jį supančios aplinkos. Visi kartu galvojome, kaip kovoti prieš patyčias, kaip elgtis, pačiam tiesiogiai ar netiesiogiai susidūrus su jomis. Svarstėme apie trečiųjų asmenų (tėvų, mokytojų) įsikišimo naudą ir žalą, bandėme įsigilinti į aukos savijautą ir galimas patyčių pasekmes. Buvo įdomu išgirsti, ką pasakoja visiems žinomas žmogus, lygiai taip pat buvo įdomi visų kitų mokinių nuomonė, pasiūlymai.


Antroje susitikimo dalyje visi kartu žiūrėjome įkvepiantį filmuką. Jame iš Australijos kilęs Nikas Vujičičius, nuo gimimo neturintis rankų ir kojų, kalbėjo apie sunkumus, su kuriais teko susidurti, patyčias mokykloje, norą nusižudyti ir sunkiai bei atkakliai susikurtą laimę. Filmukui pasibaigus trumpai aptarėme tai, ką pamatėme, išgirdome ir sužinojome. Gaila, jog nebeliko laiko matytą istoriją panagrinėti ilgiau – turėjome skubėti į pamokas.
Likome labai patenkinti šiuo pokalbiu ir dėkingi svečiui Andriui Tapinui už labai įdomią ir naudingą pamoką. Belieka tikėtis, kad tai padės sprendžiant skaudžią problemą ir patyčių sumažės, o galiausiai ir visai neliks.